Kuchyňa


Sola a jej história a dôležitosť

Sola je pre náš organizmus nevyhnutne dôležitá a nemala by chýbať v žiadnom jedle. Dodáva nám sodík, ktorý je potrebný pre nervový systém, ale aj pre celkové hospodárenie tekutín v tele. Púta na seba vodu, tým znižuje aktivitu vody v potravine. V niektorých prípadoch soľ potláča množenie baktérií, v iných dokonca zastavuje ich rast. V súčasnej dobe správna a racionálna výživa venuje príjmu soli značnú pozornosť. Nadmerný príjem soli v pokrmoch vedie ku koncentrácii telesných tekutín, vysokému krvnému tlaku, k riziku mozgovej príhody a cirkulačných chorôb.

História soli

Soľ poznali už starí Rimania, ktorí ako jedni z prvých nakladali do soli olivy, konzervovali syry, ryby a ostatné morské produkty. Od tejto doby zostalo nakladanie do soli až dodnes rozšíreným spôsobom konzervácie. Himalájska kryštalická soľ je najvhodnejšie soľ, ktorú poznáme. Vznikala v oblasti dnešných Himalájí v období starohôr. Ľahko sa vstrebáva, a pokiaľ ide o prebytky, telo je schopné bez problémov a vedľajších účinkov vylúčiť. Obsahuje minerály a stopové prvky, ako napríklad vápnik, draslík, horčík, jód, zinok a železo, ktoré pôsobia ako antioxidanty a dodávajú telu energiu. Morská soľ je tiež vhodnejšie než bežná jedlá kuchynská soľ. Nezaobíde sa bez čistenia, pretože more sú stále viac znečistená.

Sola pribory

Spoločnosť Sola Switzerland vyrába príbory najvyššej kvality a každoročne získava výrazný podiel nielen na európskom, ale aj svetovom trhu. So sola pribory jedia ľudia v renomovaných reštauráciách, v lietadlách a tiež na výletných lodiach. Sú známe svojím originálnym dizajnom a precíznym opracovaním hran. K ich výrobu sa používa kvalitná nerezová oceľ. Výnimkou nie sú pozlátené či postriebrené príbory.

Nôž

Klasický nôž nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. V ponuke sú rozmanité sady nožov, farebné jednotlivé oceľové nože s nepriľnavým povrchom i keramické nože. Ich hlavnou prednosťou je pevnosť a ostrosť. Keramické nože vydržia ostré rádovo dlhšie ako nože oceľové. Zachovávajú všetky vitamíny, na rozdiel od nožov oceľových s potravinami chemicky nereagujú. Sú veľmi ľahké, nehrdzavejú a neodovzdávajú chute do jedla. Nepriľnavý povrch je ďaleko hygienickejšie a bezpečnejšie. Na nože, na tieto nože, sa môžeme spoľahnúť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *