Lacný pomocníci do kuchyne!


V posledných článkoch sme sa venovali prevažne cenovo drahším elektrickým výrobkom a akosi na nie veľmi cenovo náročných pomocníkov do kuchyne sme pozabudli. To si však vynahradíme a dnes si rozoberieme tácky a ešte jeden užitočný produkt, ktorým je škrabka. Viac už ale o týchto výrobkoch v ďalšej časti článku. 

Prvý lacný pomocníci v kuchyni – tácky

Len sa zamyslime nad tým, kde všade tácky môžeme potrebovať. Rozhodneme sa ísť napríklad v lete opekať, papierové tácky sú základom. Kde by sme si položili práve dopečenú klobásu, či slaninu? Máme doma napečené zákusky pre návštevu, alebo nachystané obložené chlebíčky, ozdobené tácky nám opäť pomôžu. Či už budeme chcieť siahnuť po materiáli z papiera, alebo dreva, prípadne nereze, tácky sa dnes vyrábajú z každého jedného z nich. O farebných kombináciách ani nehovorme, dnes už zakúpite tácky asi v každej možnej farbe.

Druhým pomocníkom je škrabka

Čistenie veľkého množstva zemiakov, zeleniny, prípadne ovocia sa môže javiť ako nadľudská úloha. Našťastie tu je škrabka, ktorá nám v tomto trápení veľmi rada pomôže. Ide o veľmi lacného a užitočného pomocníka v kuchyni. Čo sa týka samotného výrobku, tak rúčka je väčšinou z plastu, farbu si môžeme vyberať podľa vlastných predstáv, existuje však široká paleta farieb (od výmyslu sveta). Najčastejším tvarom je škrabka úzka, pripomínajúca kratší nôž. Dá sa však zakúpiť i škrabka pripomínajúca ručný strojček na holenie, prípadne prak, kde je na konci vložený nôž z ocele. Vyššie spomenuté tvary sú asi prevládajúcimi tvarmi. Toľko k dnešným dvom lacným pomocníkom v kuchyni. My časom predstavíme ešte mnoho ďalších pomocníkov.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *