Problematika studenej pizze


„Dobrý deň. Prosil by som kúsok šunkovej pizze.

„“ Iste a chcete ho ohriať?

„“ Áno, prosím. Aaach, vlastne nie. Nestíham. Studený bude stačiť.

„Už sa vám to tiež stalo? Stánky a malé pizzerie na železničných staniciach kde si môžete po ceste vziať plátok pizze sú skvelou voľbou jako zabiť čas na meškajúci spoj, alebo si dať niečo do žalúdka po dlhom a náročnom dni bez obeda.

Vidíte vo vitrínach skvelo vyzerajúcu pizzu a jednoducho neodoláte. Okrem toho, že prípadne musíte počkať, než sa na vás dostane rad, ohriatie trvá minimálne 30 sekúnd, potom ako predavačka položí plátok na papierový tácku, než zaplatíte.Vaše napnuté nervy to jednoducho nezvládnu. Nervózne prestupuje z nohy na nohu, kontrolujete čas a premýšľate ako s tou horúcou pizzou a hromadou batožiny pobežíte cez preľudnené nádražie. Musíte sa uspokojiť so studenou. No povedzte, nebolo by lepšie mať teplé vitríny?

Projekt Pizzerka na Olomouckej stanici

Malá tunajšia pizzeria už dostala zopár sťažností. A ukázalo sa, že podobný problém má celý reťazec pizzérií, ktorý sa nachádza na uponáhľaných miestach, ako sú vlakové stanice. Ak vám to tiež vadí, podpíšte prosím papier nalepený hneď vedľa, alebo hlasujte za na našom facebooku v ankete s názvom, tepla vitrina pre pizzerku. Podporíte tým náš projekt, pomôžete sebe ako stravníkom a uľahčíte prácu našim zamestnancom.

Ide o to, že teplá vitrína na pizzu je dosť drahá. Tento projekt má za cieľ presvedčiť vedenie nádražia, že teplá vitrína by mala byť povinnou výbavou takýchto podnikov.

Okrem nespokojnosti zákazníkov idú zbytočné náklady a energie do ohrievacích zariadení. Tieto rúry nie sú určené na pečenie ale iba k ohrievaniu a napriek tomu spotrebúvajú veľkú časť elektrickej energie. Manipulácia s nimi je ťažkopádna a často dôjde k tomu, že si niekto zo zamestnancov popáli ruky. Čistenie pripálených kúskov syra z ich dna je náročné a časté. A navyše sú poruchové a vyzerajú nepekne. Určite by ste radšej videli, ako sa zlatistý syr na vašej pizzi vzdúva v osvetlenej, teplej vitríne, než stvrdnutý syr na studenom ceste.

Ďakujeme za všetku podporu nášho projektu a prajeme vám šťastnú cestu a dobrú chuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *