Raňajky sú základ dňa


Nie nadarmo sa hovorí, že raňajky sú základ dňa. Raňajky nám po ránu dodajú energiu potrebnú k naštartovaniu celého dňa. S energiou získanou pri raňajkách by sme mali vydržať až do obeda. Preto je potrebné, aby naše raňajky bola výdatné. Niekto si dopraje poriadne anglické raňajky plné vajec, párkov a podobných dobrôt, iní radšej zvolia sladkú variantu.

Vafle ako variant

Keď už sa ráno rozhodneme pre sladké raňajky, máme niekoľko možností, ako s tým naložiť. Na uspokojenie našich sladkých chutí si môžeme dať napríklad vianočku s medom či džemom, cereálie s mliekom alebo s jogurtom, sladučké ovocie, alebo napríklad vafle.

Práve vafle sú v poslednom čase veľmi obľúbené. Môžeme si samozrejme kúpiť v obchode balené vafle, ktoré už ako polotovar stačí len ohriať, dochutiť a nazdobiť. To by sme však neboli my kuchári, keby sme si ich neskúsili urobiť doma. Práve k tomu môžeme využiť stroj na vafle, ktorý vám vďaka dvom platniam umožní vafle krásne vytvarovať. Navyše keď použijeme stroj na vafle, môžeme touto pochúťkou rozmaznávať celú svoju rodinu. Pre vašich hostí to môže byť skvelá a originálna lahôdka.

Ako to robia vo veľkom?

Mnohí z vás si určite už niekedy kládli otázku, ako napríklad práve vafle alebo palacinky ale pokojne aj slané pokrmy, ktoré je potreba usmažiť, napríklad rezne, smažia veľké reštaurácie alebo iné stravovacie zariadenia. Práve v takých podnikoch používajú na smaženie kuchári smažiace výklopné panvice, ktoré umožnia kuchárom rozmiestniť pokrmy na veľkú plochu, ktorú následne môžu zavrieť. Po usmažení už len servírujú hotové jedlá pre naše maškrtné jazýčky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *